II. speciální třída – listopad

V tomto měsíci na děti čekalo několik zajímavých zážitků. Například jsme navštívili SVČ Mozaiku. Pod odborným vedením zdejší paní ředitelky Zdeny Švecové, jsme se učili, jak vyzrát na pedig a vyrobit z této suroviny vánoční dárečky. V Penzionu pro seniory si někteří žáci z naší třídy společně zazpívali, zahráli na rytmické nástroje a odnesli si nezapomenutelné zážitky. Také nás potěšila letošní výstava v místní Charitě, která nám odhalila, jak uplést ošatku nebo upéct chleba.

V naší třídě jsme si vyzkoušeli práci s keramickou hlínou a v kuchyňce zase výrobu palačinek, které všem moc chutnaly. Pokračují nejen návštěvy pejsků, ale také muzikoterapie, při které pilně nacvičujeme na vánoční besídku a využíváme nové hudební nástroje. Čeká nás adventní čas, tak už se moc těšíme.

Ivana Vondrová