Cyklovýlet školní družiny

NAŠE PŘÍPRAVA PŘED CYKLOVÝLETEM

Na náš cyklovýlet jsme se dobře připravovali.

Paní učitelka Bednářová nám udělala přednášku na téma                        „ PRVNÍ POMOC“, s praktickými ukázkami ošetření. ( foto )

PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU PRO CYKLISTY si s dětmi zopakovala p. vychovatelka Rounová. ( foto )

O POVINNÉM VYBAVENÍ KOLA A JEHO ZÁKLADNÍ ÚDRŽBĚ si se žáky povídal p. učitel Mohelník. ( foto )

Na závěr si účastníci cyklovýletu ověřili své znalosti závěrečným TESTÍKEM PRO CYKLISTY a před výletem byli děti poučeni o bezpečném chování v době výletu.

 

 

NÁŠ LETOŠNÍ CYKLOVÝLET

Konečně jsme se dočkali krásného slunečného počasí a náš plánovaný cyklovýlet se uskutečnil.

Vyjeli jsme v osm hodin ráno od naší školy a vydali se po cyklostezce k Bořinám. Projeli jsme si objekt, kde bylo dříve strojírenské učiliště. Pan učitel Mohelník nám dělal průvodce, vysvětlil dětem i nedávnou historii Poličských strojíren a.s. a samozřejmě jsme se museli vyfotografovat u tanku.

Potom jsme pokračovali směrem na osadu Jelínek a Korouhev, kde jsme překročili silnici, vyšlapali kopec a dojeli až do Kateřinek.        I tady byla krátká vzdělávací přestávka. Dozvěděli jsme se, jak Kateřinky a Maksičky přišly ke svému jménu, k jaké obci patří i o přírodních zajímavostech.

Další zastávkou byla prodejna v Borovnici, kde děti doplnily své zásoby o nějakou tu dobrotu a nápoje a konečně jsme vyrazili k našemu cíli – chatové oblasti v údolí řeky Svratky. Zde jsme si dopřáli zasloužený odpočinek a posílili jsme se opékanými špekáčky. Děti se v lese postaraly o dřevo, hlídaly ohýnek v kamenném ohništi, hrály si s míčem a prozkoumávaly nejbližší okolí.

Pro zpáteční cestu jsme zvolili jinou trasu. Při přechodu přes Černou řeku se děti mohly brouzdat ve vodě a vyřádit se. Někteří si to opravdu užili a po převlečení do suchého jsme pokračovali přes Telecí, Sádek a Kamenec do Poličky, kde jsme náš výlet zakončili.

Cílem našeho cyklovýletu bylo nejen poznávání okolí, pohyb v přírodě a dodržování pravidel pro cyklisty, ale hlavně šťastný    návrat – a to se nám podařilo.