Září ve speciální třídě II.

První měsíc školy je úspěšně za námi a všichni školáci v naší třídě byli snaživí a šikovní. Po prázdninách jsme se vrátili odpočatí a natěšení na novou práci a nové zážitky.

Snažíme se, aby děti chodily do školy rády a těšily se z nových činností. Učení je proto hravé, zábavné, pohybové a prožitkové. Naším cílem je, aby byli všichni co nejvíce soběstační a samostatní. Proto každý den procvičujeme sebeobslužné, hygienické, pracovní a sociální návyky a dovednosti.

Navštívili jsme Květnou zahradu a seznámili se spoustou domácích zvířat, ale třeba také s tím, jak se vyrábí marmeláda. Za krásného počasí jsme si užili dopravní hřiště s novými semafory, atletické klání, výlet na přehradu nebo svačinu a hry na zahradě naší školy. Umíme zazpívat novou písničku Hruška a naučili jsme se několik pohybových básniček. Vyrobili jsme si z papíru pastelky, hrušky, slunečnice nebo draky. Děti rády pracují s kinetickým pískem a s pískovničkou. Pro matematickou představivost využíváme ovoce, zeleninu a přírodniny.

Ivana Vondrová a Tereza Briolová