Říjen ve II. speciální třídě

Každé ráno jsme si s básničkou opakovali, že měsíc říjen míchá barvy dohromady. Barvy jsme míchali nejen my ve třídě, ale také příroda za okny, při vycházkách a dopoledním putování po Liboháji. S barvami jsme tiskli listy, tupovali oblohu kolem deštníků nebo malovali dýně a jablíčka. Pro veselejší náladu jsme si zpívali, poslouchali písničky a také se naučili novou o dýni. Děti moc bavila pohybová říkanka o ježkovi, podzimu nebo bedle.

Tématy pro říjnové hravé a zábavné učení byly: ovoce a zelenina, podzim a přírodniny, vítr, déšť, mraky nebo pohádka Hrnečku vař. S tou jsme si vykouzlili šmoulí kaši. Použité ingredience ale nedovolovaly kaši ochutnat. V tělocvičně jsme si z padáku vytvořili deštník a za použití molitanových houbiček přidali rukověť. Cvičili jsme s míči, na lavičkách nebo žíněnkách.

Pěkné, zábavné a milé bylo setkání s čarodějnicí Elvírou. Ta na nás čekala v tělocvičně a připravila pro děti spoustu nevšedních úkolů a her. Říjen byl v naší třídě určitě zajímavý, pestrý a zábavný.

Ivana Vondrová a Tereza Briolová