Jarní čas v I. třídě speciální

Po dlouhé době k nám konečně zavítalo jaro. Jarní období se promítalo skoro do všech témat, která jsme probírali.

Připomněli jsme si jaro v přírodě a na zahradě, jaro a mláďata a také velikonoční svátky. K tomu nám pomohly jak obrázky, tak praktické ukázky při vycházkách. Samozřejmostí byly také výukové programy a DUM na PC. Vyřezali jsme si šablony květů z BIG SHOTU.

Dalšími tématy byly dopravní prostředky, cirkus a zvířata, žijící v ZOO. Zopakovali jsem si druhy dopravních prostředků i tvary dopravních značek.  U cirkusu jsme skládali klauny, vkládali tvary do předkreslených kontur, přičemž jsme rozlišovali dvě kritéria: tvar a barvu. V knize a na obrázcích jsem si ukázali, která zvířata žijí v ZOO. Skládali jsme zvířata ze 2 části. Vytvořili jsme si velikého klauna, hlavu lva a žirafy. Nechyběl ani pohyb při písničkách.

Zúčastnili jsme se gastronomického kurzu. Navštívíli jsme CBM v Poličce, kde jsme shlédli výstavu ilustrací Radka Pilaře, kde jsme si vyzkoušeli práci se skleněnou mozaikou, razidly a kovovými předměty. Následující den jsme si akci připomněli poslechem pohádky o Rumcajsovi a pracovními listy. V Tylově domě jsme se opět bavili při vystoupeních v rámci projektu Život je jen náhoda a v divadelním klubu při Jarním zpívání. Nechyběli jsme ani na Majálesu, kde se nám líbil nejen průvod masek, ale i soutěže v parku. Potěšil nás také Knihomolík v poličské knihovně. Slečna knihovnice nám připravila jak poutavé čtení z knížek, tak i práci s knihou. Zatancovali jsme si, vytvořili zápich ze špachtlí a obrázek. Ve škole jsme si udělali frkačku se žabičkou. Cestou parkem jsme si v rámci akce ZUŠ OPEN vyrobili královskou korunu a někteří si nechali namalovat obrázek na ruku. Tři žáci pravidelně navštěvují bazén a vířivku.

Ještě nás čeká opékání na přehradě, výlety a další akce a pak už konečně hurá na prázdniny.

 

Jana, Věra a Tereza