Cyklovýlet 2018

CYKLOVÝLET 18

Po roce jsme opět zorganizovali cyklovýlet do oblasti Žďárských vrchů, konkrétně do chatové oblasti poblíž Borovnice.

Samotnému výletu předcházela zodpovědná příprava. Děti se zúčastnily školení 1. pomoci, kterou vedla školní zdravotnice, paní učitelka A.Bednářová. O údržbě a povinném vybavení kola nás proškolil p.učitel P.Mohelník a dopravní výchovu s testy, zaměřenými na cyklisty, s dětmi probrala p.vychovatelka L.Rounová.

Ráno, před vlastním výletem, jsme si určili pořadí, které budeme na silnici dodržovat. Mladším žákům jsme přidělili tzv.„ patrona“, ze starších žáků. Proběhlo poučení o bezpečnosti a byl zkontrolován technický stav našich kol.

Na výlet nás vyjelo celkem třináct, někteří byli už zkušenými cyklisty, někteří jeli úplně poprvé.

Po cestě jsme využívali cyklistickou stezku, polní cesty i docela frekventované vozovky.Dokonce jsme přebrodili i řeku Svratku          – někteří to riskli na kole a někteří bosky.

Na chatě, u pana učitele, jsme si opekli špekáčky, děti se dostatečně vyřádily na louce a v lesíku. Potom se, zcela nečekaně, rozpršelo a my se museli schovat do chaty. Jen poznámka – na společenském chování při návštěvě budeme muset ještě zapracovat.    :-)))

Z chaty jsme odjížděli za slábnoucího deště. Výletníci cestu zvládli dobře a pochvalu si zaslouží všichni, za dodržování pravidel pro cyklisty v silničním provozu a za vzájemnou pomoc.