Zimní čas v I. třídě speciální

 I když už netrpělivě čekáme na jaro, zima se své vlády nechce jen tak vzdát a dává nám o sobě vědět.

K zimě patří zimní sporty, a tak jsme se vypravili na zimní stadion. Zde jsme viděli děti z mateřských škol, jak se učí základům bruslení. Pro všechny sportovce je vyvrcholením jejich snažení olympiáda. I my jsme si v tělocvičně zkusili zimní olympijské hry, i když v netradičních disciplínách. Nemohly chybět ani symboly každé olympiády: olympijská pochodeň, olympijské kruhy, česká vlajka i hymna a medaile. Olympijská atmosféra nás plně ovládla, přičemž všichni fandili všem.

Knihy si rádi nejen prohlížíme, ale také posloucháme čtený text, a tak jsme po domluvě s paní knihovnicí navštívili čtení pro děti „Knihomolík“. Nejdříve jsme si prohlíželi knihy, poté poslechli krátký příběh, protáhli se a na závěr si vyrobili tučňáka z papíru.

Ve škole jsme si nejen poslechli pohádku „O kohoutkovi a slepičce“, ale také žáci doplňovali obrázky dle časové osy a plnili další úkoly.

Jedním z únorových témat byla Antarktida. Řekli jsme si, kdo tam všechno žije. Naplnili jsme si tučňáky vytvořené z láhve vatovými i sněhovými kuličkami, postavili iglú z kostek cukru i ze sněhu. Nezapomněli jsme ani na pohybové básničky. Z papírových talířů jsme se vyrobili iglú a ledního medvěda. Poslechli jsme si příběh „O lední medvědici Polárce“.

Ve středu 14.2. jsme se vydali za babičkami a dědečky do DPS Penzion. Tvořivé dopoledne se neslo v duchu sv. Valentýna, tak jsme vytvářeli srdíčka v různých podobách. Všichni jsme se snažili a pracovali s úsměvem. Tímto bychom chtěli poděkovat vedení DPS Penzion a p. Pevné za umožnění návštěvy a také seniorům za trpělivost.

Vyzkoušeli jsme si jednoduché hravé pokusy. Začali jsme jednoduchými pokusy s vodou, poté jsme si pomocí potravinářské barvy obarvili věž z kostek cukru. Všichni s nadšením pozorovali, jak se zabarvují spojené papírové utěrky a listy pekingského zelí. Citronovou šťávou jsme nakreslili obrázek, který se nám nad plamenem ukázal. Největší úspěch sklidili sopky, jak v modelíně, tak v miskách. K jejich výrobě jsme potřebovali: sodu, potravinářské barvy, ocet, jar a šumivý aspirin.

Mimo toho jsme se dál učili v lavicích, pracovali s novými výukovými programy na PC, chodili na procházky zimní přírodou, cvičili v tělocvičně.

Ze školních akcí jsme se zúčastnili tradičního karnevalu, který jsem si náležitě užili.

 

Jana, Věra a Tereza