Září a říjen ve III. třídě speciální

První dva měsíce letošního školního roku utekly jako voda a my jsme za tu dobu stihli spoustu zajímavých věcí. Zvykli jsme si na prostředí nové třídy i na nové spolužáky. Začali jsme „cestovat“ Českou republikou a poznávat zajímavosti z různých krajů naší republiky. V září jsme poznávali kraj Vysočina, především město Jihlavu, Zoo a vodní ráj a také Žďár nad Sázavou, Zelenou horu, Velké Dářko a mnoho dalších zajímavostí. Povídali jsme si o sklizni obvyklých plodin pro tento kraj.

V říjnu jsme poznávali náš Pardubický kraj – město Pardubice, Velkou Pardubickou, pardubický perník, povídali jsme si o péči o koně a jiná hospodářská zvířata.

Pracovali jsme s přírodninami typickými pro tento kraj i toto roční období. Měli jsme bramborový týden i dýňový týden, pracovali jsme s různými přírodninami v pracovním vyučování i v kuchyňce. Připomněli jsme si také naše krásné lesy a to jak je důležité chránit přírodní prostředí.

Kromě toho jsme měli také spoustu zajímavých akcí: Dopravní hřiště, zábavné dopoledne Kdo si hraje, nezlobí, Návštěvu CBM O včelách a lidech, Divadlo Pohádky z pařezové chaloupky a Barvy a vůně skřítka Podzimníčka.