Září s pohybem

Tématem tohoto měsíce byla škola a rodina. V rámci tématu jsme přiřazovali, určovali, spojovali školní potřeby. Vytvořili jsme si krásně barevnou aktovku do školy. Žáci si přinesli z domu fotografie členů rodiny a ve škole nám je představili. Poslechli jsme si pohádku „O třech medvědech“. Do pohádky jsme se i aktivně formou úkolů zapojili.

V měsíci září jsme se opravdu řídili heslem „Ve zdravém těle zdravý duch“. Kromě vycházek po okolí a hodin tělocviku jsme navštívili také dopravní hřiště, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na motokárách a v rámci možností jsme se snažili dodržovat i dopravní značky. Někteří si vyzkoušeli i úlohu chodců.

Také jsme se zúčastnili dopoledne pod názvem „Kdo si hraje, nezlobí“. Zde jsme se procvičili v chytání rybiček, házení na klauna, shazování kuželek, hledání ukrytých předmětů, doplňování správných tvarů. Nakonec všichni obdrželi za svoji snahu krásnou odměnu ve tvaru sovičky.

Dne 27. 9. nás čekalo sportovně pohybové dopoledne. Nejdříve jsme si ve třídě vyrobili papírové lodičky. Poté jsme vyrazili do terénu. Nejdříve jsme vypustili po vodě lodičky. Cestou jsme sluníčku namalovali paprsky, aby nás ještě dlouho hřálo. Zkusili jsme chůzi bludištěm, strefovali jsme se šiškou na cíl, shazovali plechovky a taky hledali ukrytý poklad. Díky krásnému počasí jsme si to užili.

 

Jana, Věra, Tereza