PASÍČKA 2017

I díky finančnímu příspěvku města Poličky jsme ve čtvrtek ráno 21.září  vyjeli od školy na dvoudenní vých.- vzděl. akci do Záchranné stanice Pasíčka. Hned po příjezdu jsme se zabydleli a šli si prohlédnout zvířata. Největší úspěch měl krkavec, který uměl  říkat „AHOJ“.

Po obědě jsme vyrazili do Pivnické rokle. Viděli  jsme houby, skály a hodně písku. Byli jsme i v jeskyni, ve které byl tunel, a my jsme tím tunelem prolézali. Potom jsme se vrátili zpět do Pasíček. Po večeři jsme hráli různé hry a zabývali jsme se zábavnými pracovními listy, které se vztahovaly k tématu „LES A MY „.

Druhý den jsme se vrátili o několik miliard let zpět v čase, až do pravěku. Zjišťovali jsme co je to geologie, prohlíželi jsme zkameněliny, ze sádry jsme si dělali odlitky zubů, amonitů a trilobitů. Pak jsme se zabývali archeologií. Z písku jsme pomocí lopatek, košťátek a štětců vyhrabali kostru pravěkého dinosaura. Tím naše cesta do pravěku skončila. Po dobrém obědě jsme se pobalili a spokojeni jsme odjeli domů. Bylo tam moc hezky.

Za všechny výletníky  Renata a Mirka