Jarní čas I. třídě

Březen je znám jako měsíc knihy, tak jsme se vypravili do knihovny, kde jsme si prohlíželi knihy nejen o dopravních prostředcích, zvířátkách, četli krátké básničky. Knihy z Městské knihovny využíváme po celý školní rok.

K jaru patří jarní květiny, tak jsme si opakovali jejich názvy, říkali jsme si, co vše k jaru patří. Na jaře se také rodí mláďátka, přiřazovali jsme si je k jejich rodičům, pojmenovávali. Pracovali jsme jak s obrázky, tak na PC. Vytvořili jsme si jarní květy, obrázky v barvách jara, nezapomněli jsme ani na pampelišku. Z vlny a kartonu jsme vytvořili ovečku a pomocí kartonu a krepového papíru husu.

Velikonoce nám už klepali na dveře, proto jsme si upekli velikonočního beránka, na kterém se podíleli všichni žáci.

Povídali jsme si o dopravních prostředcích. Snažili jsme se určovat, které dopravní prostředky plují, létají nebo jezdí. Seznámili jsme se s některými dopravními značkami, vyzkoušeli jsme si reflexní vesty a pásky.

Maminkám k jejich svátku jsme vyrobili keramické srdíčko. Navštívili jsme společně s dalšími třídami Centrum B. Martinů, kde probíhá výstava Koloniál K. Baizy. Po krátkém výkladu jsme si zkusili, jak se dříve nakupovalo.

Využili jsme hezkého počasí k procházkám jarní přírodou, ukazovali jsme si jarní květiny, dopravní prostředky. Vypravili jsme se také na multifunkční hřiště na Mlýně. Vlakem jsme se vypravili do Borové, kde jsme si zkusili zahrát minigolf. Na oslavu Mezinárodního dne dětí jsme si zašli do cukrárny na dortík.

Mimo jiné nás ještě čeká opékání na přehradě, procházky po okolí a možná ještě i nějaký výlet. A pak hurá na prázdniny.

 

Jana a Věra