Jeden svět na školách

V pátek  7.4.2017 se žáci druhého stupně zúčastnili festivalu dokumentárních filmů s tematikou lidských práv na světě. Zhlédli 3 dokumentární filmy. Po každém z nich následovalo povídání s moderátorem. Největší úspěch měl dokument  HOLKA Z INSTAGRAMU, asi proto , že nová média a sociální sítě  mají u dnešní mládeže zelenou. Reakce žáků ze zpětné vazby jsou k nahlédnutí .

 

Veronika:  9. ročník                                     

 Dne 7.4.2017 jsme šly do Muzea Bohuslava Martinů na program JEDEN SVĚT, kde jsme si pouštěli 3 krátké filmy a povídali si o nich.

Před filmem jsme si pouštěli reklamní spoty.

První film byl o 3 mladících z Nizozemska, kteří měli metalovou skupinu. Jeden z nich trpěl depresemi, a proto se na půl roků rozešly, ale nakonec se vzpamatoval a vrátil se zpátky.

Druhý film byl o holce, která byla samostatná a zájem měla jenom o instagram. Neměla žádné kamarády a proto byla jenom na instagramu.

Dopadlo to tak že, každé 3 dny, musí dát aspoň jednu fotku na instagram, jinak by jí neodebírali.

Třetí film byl o malém chlapci ze Střední Ameriky, který měl sen, že bude hospodář, a že bude mít malý obchůdek ze zeleninou. Jeho tatínek je těžce nemocný, a proto se rozhodl že bude pěstovat zeleninu, a že se zbaví pěstování cukrové třtiny a chce, aby všichni pěstovali zeleninu a ovoce.