Podzim v naší třídě

Podzim se pomalu chýlí ke svému konci a proto pár řádků o tomto období v první třídě SZŠ v Poličce.

V září sklízíme ovoce a zeleninu, takže jsme poznávali, určovali, ochutnávali a také tvořili. Využili jsme téměř letního počasí a poznávali ovocné stromy, plody na zahrádkách.

Říjnovým tématem byl podzim a jeho plody. Sbírali jsme listy a další podzimní přírodniny. Měli jsme tematicky zaměřené dny „Brambory kam se podíváš a Den stromů“. Podle básničky „Princeznička na bále“ jsme z bramborových razítek udělali šaty a ještě nalepili krásné korále. Pouštěli jsme draka, také se nám podařil krásný koberec z otisku listí a mandala.

K podzimu patří vítr a déšť, což jsme si zopakovali v listopadu. Foukali jsme do bublifuku a do větrníku, plnili mraky kapkami, třídili malé a velké kapky, doplňovali správné tvary do deštníku. Technikou mramorování jsme si ozdobili gumáky z papíru, vyplňovali kapky v mracích a mnoho dalších činností.

Dalším tématem bylo naše tělo, péče o zdraví a hygiena. Zahráli jsme si na paní doktorku, skládali části těla v celek, přiřazovali, co škodí a co naopak  prospívá našim zoubkům, ukazovali a pojmenovávali jsme si předměty denní potřeby. Technikou muchláže jsme si vytvořili oko a lepili do bříška zdravé a nezdravé potraviny.

Nezbytnou součástí všech činností byla práce na PC. Byl využíván jednak digitální učební materiál, tak i Dětský koutek a Hravé učení k jednotlivým tématům. Dále jsme zpívali, hráli na hudební nástroje, poslouchali oblíbené písničky a cvičili v tělocvičně.

Navštívili jsme divadlo a nesmíme zapomenout na pravidelné nakupovaní.

 

Věra a Jana