Výtvarné dopoledne – tvoření v tělocvičně

Dne 19.5. se všechny třídy poličské speciální školy úderem osmé hodiny sešly v tělocvičně školy. Po přivítání p. uč. Houdkovou se všichni žáci představili a každý nám o sobě něco řekl. Mottem celého dopoledne bylo heslo „Není důležité, co umíme, ale jak se tady cítíme“, které si děti složily postupně dle číselné řady.

Pak si všichni rozcvičili prsty a ruce, aby se jim dobře tvořilo. Místo plátna byl maxi arch balícího papíru, na který si každý nakreslil obrázek dle vlastních představ a fantazie. Následovalo seznámení s významem mandaly a každý se pustil do práce. Každá třída měla jednu mandalu, rozdělenou na části, kterou si každý žák obložil kousky krepového papíru a pokropil vodou z rozprašovače. Po krátké přestávce byli všichni překvapeni, jaké krásné obrazce vznikly. Každý si ještě ozdobil část své mandaly fixem.

Na závěr si všichni stoupli do kruhu a zkusili svoji šikovnost přeléváním míčku z hrníčku do hrníčku. Nakonec všem zúčastněným byly rozdány barevní motýlci, kteří skrývali sladké překvapení, což byla zároveň odměna za velké snažení, elán a dobrou náladu.

 

Houdková Jana, Stejskalová Věra