Den Evropy

Ve čtvrtek 31.3. jsme nezačali pracovat ve třídách, ale sešli jsme se všichni v tělocvičně, kde jsme zahájili projektový „ DEN EVROPY“. Tady jsme si zopakovali kde a co to je Evropa, ukázali si na mapě státy, které patří do EU a domluvili se na jednotlivých aktivitách. Poté jsme se rozešli do svých tříd a mohli jsme s chutí začít pracovat. Menší děti vytvořily postavu“ EVROPY“ ve velikosti dospělé dámy, na hlavu vystříhaly a nalepily „ věnec“ ze žlutých hvězd symbolizujících vlajku EU, a pak se již zabývaly informacemi a hlavně zajímavostmi od našich sousedů / Polsko, Slovensko/.

Starší žáci měli již daný jeden ze států EU, který si v tělocvičně vylosovali. Mezi jednotlivými aktivitami všichni společně vystříhali, vybarvili a popsali vlaječky všech členských států EU, ze kterých vytvořili různé ozdoby naší „EVROPY“/ náhrdelník, náramky, pásek …/

Pracovali s atlasy, internetem, počítačovými programy… Vzhledem k tomu, že pracovali ve skupinkách, byli okolnostmi nuceni se na své práci domlouvat, a tak diskuze byla někdy dost hlasitá. Zadaná témata všechny skupiny zvládly výborně, což je vidět na fotodokumentaci z celého projektového dne.

Mirka Zrůstová