Zimní čas

Hned první den v novém kalendářním roce si žáci I. třídy poličské speciální školy připomněli svátek Tři králů. Z papíru jsme si vyrobili Kašpara, Melichara i Baltazara.
V rámci tématu části těla a péče o tělo jsme si nejen u tabule opakovali části těla. Jednotlivé části těla si každý ukázal na sobě a následně si každý postavu kluka či holky složil. Také jsme vybírali správné oblečení. Velký úspěch měla hra na doktora. Ukázali jsme si vhodné a nevhodné potraviny pro naše zoubky. Kromě tabule, obrázků a skutečných předmětů jsme využili DUM na PC. Protože únor je období masopustního veselí, tak jsme si také vytvořili barevné škrabošky a vyzdobili třídu v karnevalovém stylu. S pomocí špejlí, silonkových punčoch a vatelínu jsme si naplnili jitrnice. Ze slaného těsta jsme si připravili masopustní koláče. Nějaký čas nám také zabrala příprava námořnických čepic a parníku na školní karneval. Naše úsilí bylo ohodnoceno třetím místem.
Také jsme si zopakovali i ukázali různá povolání. Vyrobili jsme si z kartonu košík s ovocem, zahráli si na tiskaře a vytiskli různé vzory, z papíru jsme si udělali kuchaře.
Nemůžeme zapomenout na páteční nakupování a následnou samostatnou přípravu svačiny. Rádi si také v kuchyňce připravujeme různé dobroty. Pochutnali jsme si na banánových muffinech. Nechyběli ani šátečky s marmeládou a teplý ovocný kompot. Nechybělo ani cvičení v tělocvičně, kde využíváme různá náčiní a nářadí. Cvičíme s padákem, jezdíme na koloběžce, na rotopedu, v oblibě jsou míčové hry a florbal. Navštívili jsme také místní zimní stadion.
Houdková Jana, Stejskalová Věra