Podzimní čas v naší třídě

Podzimní čas je velmi inspirujícím obdobím, a to nejen pro celou řadu námětů, ale i činností, a proto ani žáci naší třídy  nezaháleli .  Podzim je čas sklizně ovoce a zeleniny, tak žáci ochutnávali, poznávali podle tvaru a vůně různé druhy ovoce a zeleniny. Také jsme zavítali do kuchyňky, kde jsme si z dozrávajícího ovoce společně připravili jablíčka v županu a švestkový koláč. Také jsme tvořili a vyráběli, např.  jsme si vyzkoušeli papírové šití na hruškách z kartonu, které krásně prosvítili naši třídu. A protože podzim hýří krásnými barvami, tak jsme si vytvořili krásné podzimní stromy, nechyběli ani žaludy a sytě červené mochomůrky, ježky z listí a mnoho dalších výrobků. Také jsme si ozdobili dýni, zapojili do školní akce „ Skřítek Podzimníček „ a jednoho jsme vyrobili a ozdobili listy svícny.

     Také jsme si u počítače a v lavici osvěžili znalosti z oblasti ovoce a zelenina /skládání ze dvou částí, třídění dle velikosti a druhu, přiřazování velký a malý/ a připomněli znaky podzimu. Nemohli chybět ani vycházky do podzimní přírody, spojené se sběrem přírodnin.

     Všichni jsme si tento podzimní čas opravdu užili a věříme, že i příští podzim v naší třídě bude stejně pohodový a plný zážitků, tak jako ten letošní.

 

Houdková Jana, Stejskalová Věra