Jaro a Velikonoce ve speciální třídě

„Když se březen vydaří, je to krásné předjaří…“ To je začátek básničky, která nás provázela po celý měsíc. Děti se ji postupně naučily a všem nám pomohla naladit se na správnou jarní náladu.

Na příchod jara se těší asi každý. V naší třídě jsme se na jaro a s ním spojené velikonoční svátky pečlivě připravovali a těšili. K tomuto ročnímu období určitě patří úklid, domácí zvířata a jejich mláďata nebo první jarní květiny, které se nesměle začínají objevovat v zahrádkách. Pro práci a poznávání nám posloužily obrázky a na vycházkách pozorování a vyhledávání.

Ve třídě děti stavěly zvířátkům ohrady, podle sluchu rozlišovaly jejich zvuky nebo určovaly, zda má zvíře peří, kožíšek nebo srst. Zkusili jsme si namalovat slepici, vystřihnout vajíčka nebo vyrobit sněženky. Zasadili jsme si osení, tiskli velikonoční prostírání a jako zápich do květináče jsme vyrobili čápa. Podařily se nám panenky z vajíček nebo pečení malých beránků.

Děti si vyzkoušely práci s vysavačem a prachovkou. Nesměla chybět ani zábava, radost a smích. Všichni se s velkým úsilím snažili ve třídě najít ztracená papírová vejce nebo si vystopovat své vajíčko s monogramem a překvapením.

Teď již nezbývá nic jiného, než si na to jaro trpělivě počkat.

I. Vondrová, K. Štefková, A. Procházková