Zprávička ze ŠD – praktické

Pololetí nám uteklo jako voda, od začátku roku jsme ve školní družině pracovali podle ročního plánu, který je doplňkem programu pro ŠD.

Střídáme pracovní a výtvarnou činnost – během půl roku se nám povedly pěkné výkresy a výrobky. Dost času nám zabrala výroba vánočního dárku pro maminky – drátěný motýl s korálky. Oblíbené jsou pohybové aktivity v tělocvičně, vycházky za příznivého počasí, hry s hračkami, stolní a společenské hry ve družině.

S akcemi jsme začali až v únoru. Využili jsme příznivých sněhových podmínek, vytáhli z Tv kabinetu běžky a hurá na sníh. Počasí nám přálo – zimní slunce svítilo a obloha byla úplně modrá. Děti se moc těšily, i když na lyžích stály poprvé. Naučily se je připevňovat na nohy a pomalým tempem, v běžkařské stopě, jsme se vydali na menší okruh za naší školou. Samozřejmě se to neobešlo bez pádů – ale i vstávaní ze země je důležité se naučit a někteří to zvládali velmi rychle. Všichni běžkaři si zasloužili velkou pochvalu – byli trpěliví, žádný z nich to nevzdal a nesundal běžky předčasně. Ke škole jsme dorazili postupně – každý svým tempem, každý spokojený sám se sebou –  a hlavně v pořádku.

Další sportovní akcí bylo bruslení v poličském zimním stadionu. I zde většina dětí stála na bruslích poprvé nebo podruhé. Výbornou pomůckou na ledě byly malé hrazdy na lyžích, o které se začátečníci mohli opírat. Děti zkoušely na ledě udržet rovnováhu, pomáhaly si navzájem, byly vytrvalé a spokojené. Hodina nám utekla jako voda a nakonec jsme se odměnili a zahřáli čokoládou z automatu.

Foto: