Druhý projektový den – ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Druhý projektový den na letošní téma EVVO „ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL“ jsme zahájili ve čtvrtek ráno 4.12. Jako již tradičně jsme se sešli všichni v tělocvičně. Popovídali si o tom, co nás čeká, rozdělili úkoly a mohli s chutí začít.

Děti z prvního stupně se celé dopoledne nezastavily. Protože zdravý životní styl se týká kromě jiného i zdravé výživy a sportu, přesunuly se nejprve do naší kuchyňky, kde se věnovaly přípravě několika velice zdravých a výživných pomazánek a obložených talířů ze zeleniny i ovoce. S velkou chutí krájely, loupaly, strouhaly, míchaly i mazaly. To ,co vytvořily bylo nejen krásně naaranžované , ale hlavně moc dobré. Poté se „přestěhovaly“ do tělocvičny, rozdělily se na dvě družstva / samozřejmě holky proti klukům/ a začaly soutěže. V pohotovosti bylo možné i nemožné sportovní náčiní.

Žáci a žákyně druhého stupně se tentokrát věnovali poruchám příjmu potravy. Začali brainstormingem na téma „ Co tě napadne, když slyšíš slovo anorexie nebo bulimie?“ Po této celkem úspěšné aktivitě se rozdělili na tři skupiny. Každá z nich dostala jeden pravdivý příběh různých poruch příjmu potravy. Různými formami pak příběhy zdramatizovali, a ostatní poznávali jednotlivé poruchy. Další aktivitou byla anketa o stravování a počítání svého BMI. Na závěr s chutí ochutnali výrobky svých mladších spolužáků. Dopoledne se vydařilo, a jak mladší , tak starší žáci zase vědí o zdravém životním stylu o něco víc.

 

Mirka Zrůstová