Školní výlet v Hodoníně u Kunštátu

Po uplynutí jednoho roku opět zorganizovala naše škola  školní výlet. Tentokrát se uskutečnil ve dnech 24.6. – 26.6.2014 v Hodoníně u Kunštátu.

Díky tradičnímu sponzoru –  firmě “ Železárny Štěpánov“ a  výtěžku charitativního koncertu, organizovaného panem Demlem, jsme mohli jeho náplň  zorganizovat podle svých představ a potřeb našich žáků. A tak jsme se  mohli  potěšit  s cvičenými lamami a oblíbenými psími společníky, relaxovat při technikách muzikoterapie s Bety a Pavlem . Povozit se na  povoze zapřaženého koňmi se tentokrát mohli i žáci, kteří běžně hipoterapii neabsolvují.

Po dvou letech jsme si připomněli pohnutý   osud Romů, kteří zde – v táboře Žalov – v období 2 sv. války zemřeli za tragických okolností.    Vítaným zpestřením byla návštěva country městečka „Šiklův mlýn“, kde jsme se i přes nepřízeň počasí dozvěděli  zajímavé informace o chodu městečka, na vlastní oči viděli zvířata pro nás známá spíše ze ZOO.  Nezbytné bylo i zakoupení suvenýrů, návštěva cukrárny a oblíbený táborák s těmi nejchutnějšími špekáčky.

Největší pochvalou pro nás dospělé byly spokojené tváře a úsměvy našich žáků a přání jednoho z nich : „Už se těším,až zase pojedeme na výlet“.

Miloš Čermák