Den Země 2014

I letos, konečně jako každý rok, si v naší škola připomínáme Den Země. Ne tím, že o tom mluvíme, ale tím, že přidáme ruku k dílu. Každá třída dostane určitou oblast v okolí Poličky, ráno vezme velké igelitové pytle, rukavice a chuť do práce. Během dopoledne se pak děti postarají o to, aby z „jejich oblasti“ zmizely všechny odpadky, které v přírodě nemají co dělat. Plné pytle nechávají žáci po domluvě s TES na určitých místech, odkud je multikára odveze. Po příchodu do školy se jednotlivé třídy předhání v tom, co „zajímavého“ našly. Po těch letech, kdy pravidelně uklízíme, jsme i letos, BOHUŽEL, zjistili, že lidé jsou nepoučitelní. Děti naplnily 12 velkých pytlů, našly několik pneumatik, a řadu dalších odpadků, které opravdu do přírody nepatří. Je dobře, že naše děti už to vědí.

Mgr. Mirka Zrůstová